Anahtar Kelime Analizi Yapmak

Mar 4, 2020 SEO Blog
Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır

Anahtar Kelime Analizi Yapmak

Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

Piyasaya sürülen tüm algoritma güncellemeleri bizi her zaman korurken, anahtar kelime araştırması, web sitelerini arama için optimize etmek isteyen gelen pazarlamacılar için oldukça tutarlı kaldı. Anahtar kelime araştırması yapma ihtiyacı her zaman devam ediyor. Anahtar kelime araştırması, insanların arama motorlarına girdiği gerçek arama terimlerini bulma ve analiz etme işlemidir. Bu gerçek arama terimlerine girebileceğiniz bilgiler, içerik stratejisinin yanı sıra daha büyük pazarlama stratejinizi de bilgilendirmeye yardımcı olabilir. 


Anahtar Kelime Araştırması 

Anahtar kelime araştırmasının hedefi, daha hızlı ilerlemeyi sağlayan ancak aynı zamanda daha büyük, daha zorlu SEO hedeflerine doğru ilerlemenize yardımcı olan bir anahtar kelime listesi oluşturmaktır. Popülerlikleri, arama hacmi ve genel amacı için anahtar kelimeleri araştırarak, kitlenizdeki çoğu kullanıcının yanıtlamak istediği soruları çözebilirsiniz.

Bir aramanın ardındaki amaç sıralama potansiyeliniz için çok önemli olduğundan, hedeflediğiniz anahtar kelimeleri nasıl yorumladığınıza dikkatli etmeniz gerekir. Bir kullanıcının bir anahtar kelimede amacının ne olduğunu doğrulamak için, bu anahtar kelimeyi bir arama motoruna kendiniz girmek ve ne tür sonuçların ortaya çıktığını görmek iyi bir fikirdir. 

İşletmeniz hakkında bildiklerinizi temel alan önemli ve alakalı konuların bir listesini yapın.
Bu süreci başlatmak için sıralamak istediğiniz konuları genel bölümler açısından düşünün. İşletmeniz için önemli olduğunu düşündüğünüz yaklaşık 5-10 konu hazırlayacaksınız ve işlemin ilerleyen bölümlerinde bazı anahtar kelimeler bulmanıza yardımcı olması için bu konuları kullanacaksınız. 

Bu konu bölümlerini anahtar kelimelerle doldurun. Artık odaklanmak istediğiniz birkaç konu grubuna sahip olduğunuza göre, bu gruplara giren bazı anahtar kelimeleri belirlemek gerekir. 

Belirli bir konuyla ilgili daha fazla anahtar kelime düşünmekte zorlanıyorsanız, arama motorlarına gidin ve bir anahtar kelime yazdığınızda görünen ilgili arama terimlerine bakın. İfadenizi yazıp arama motorunun sonuçlarının en altına ilerlediğinizde, orijinal girdinizle ilgili aramalar için bazı öneriler görürsünüz. Bu anahtar kelimeler, dikkate almak isteyebileceğiniz diğer anahtar kelimeler için fikir oluşturabilir. 

Farklı bir kaynak için : Yıldırım Sertbaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: