Kendi Sitemin SEO’sunu Kendim Yapabilir miyim?

Mar 16, 2020 SEO Blog
kendi seomu yapabilir miyim

Kendi Sitemin SEO’sunu Kendim Yapabilir miyim?

Kendi Seo’mu Yapabilir Miyim?

Sınırlı fonlarınız ve daha sınırlı SEO bilginiz var. Bir blogcu, girişim veya küçük işletme ne yapabilir? Kendi SEO’nuzu yapın. Yapabileceğiniz en kötü şey, paradan tasarruf etmek için düşük kaliteli bir hizmet kiralamaktır. Düşük kaliteli bir hizmet almanın maliyeti aslında düşük kaliteli bir hizmet alma ücretini aşabilir. SEO’nuzu geliştirmekle ilgileniyorsanız, ancak yüksek rütbeli bir ajans veya danışmanı karşılayamıyorsanız üzülmeyin.

Küçük işletme sahipleri ve pazarlamacılar SEO stratejisini bilmelidir. SEO için en iyi uygulamaları öğrenmek, arama motoru etkinliğinize bağlı kalmanıza yardımcı olur ve her zaman işletmenizin çevrimiçi olarak başarılı olmasına yardımcı olan içerikler ürettiğinizden emin olmanızı sağlar. Hedef kitlenizi tanıyın. SEO arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. 

Kendi SEO’muzu Yaparken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Çevrimiçi alışveriş yaparken tüketicilerin yüzde 60’ından fazlası arama motorlarıyla başlar. Dolayısıyla, sitenize arama motoru üzerinden erişilemiyorsa, hiç bulunamayabilirsiniz. Bir adım daha atarak, sizi kimin aradığını düşünelim. Bunlar, web sitenizi optimize ettiğiniz kişilerdir. Bu insanlara hedef kitleniz denir ve kendi SEO’nuzu yapabilmek için bunları bilmelisiniz.

Geleneksel olarak, hedef kitlenizi tanımak, yaşlarını, cinsiyetlerini, coğrafi konumlarını ve ihtiyaçlarını belirlemeyi içerir. Bu noktalara odaklanmak gerekir. Kendinizi kitlenizin yerine koyun ve bir soruları olursa ne yapacaklarını düşünün. Neyin sorulup yanıtlandığını görmek ve nasıl yardımcı olabileceğinizi daha iyi anlamak için popüler forumları ziyaret edebilirsiniz. 

Anahtar kelime araştırmasını ve planlamasını anlamalısınız. Hedef kitlenizi ve onların beklentilerini anladıktan sonra, hangi anahtar kelimeleri hedefleyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikriniz olacaktır. Anahtar kelime için kullanabileceğiniz ücretsiz araçlar, anahtar kelime araştırmanıza başlamak için iyi yerlerdir.  Ücretli araştırma araçları da kullanılabilir. Anahtar kelimelerinizin ve uzun kuyruklu kelime öbeklerinin öncelik ve arama hacmine bölünmüş bir listesini yapın. Bu, web siteniz, blogunuz ve sosyal medyanız için içerik oluşturmanıza ve düzenlemenize yardımcı olur. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: