SEO için Sitemde Değişiklik Yapacakmıyım?

Şub 13, 2020 SEO Blog
Web Sitemde Değişiklik Yapmam Gerekecek Mi?

SEO için Sitemde Değişiklik Yapacakmıyım?

Web Sitemde Değişiklik Yapmam Gerekecek Mi?

Search Engine Optimazition kelimelerinin baş harflerinin kısaltması olan SEO, yapılan araştırmalara yönelik en alakalı ve açıklayıcı aynı zamanda doğru sonuçları kullanıcıların önüne çıkarmaya yarayan arama motorlarının, sonuçları sıralaması için en uygun kriterlerin optimizasyonlarının yapılmasını sağlayan süreçtir.

Seo Terimleri

Site içi seo; sahip olduğunuz web sitenizi içerikten tekniğe kadar optimizasyonunu yapmanız gerekmektedir. Optimizasyonunun yapılması gereken alanlar; başlık, URL içeriği, içerikler, site hızı, web sitenizin hacmi, tanımlamalar, görüntü içerikleri, veriler.  Site içi seo ile web sitenizi arama motoru dostu yapabilirsiniz.

Site dışı seo; farklı web sitelerinin referans olan tüm çalışmalarını kapsamaktadır. Backlink alınabilecek farklı yöntemler de bulunmaktadır. Dış bağlantı alınabilen yöntemler; sosyal medya, e-posta, gönderimlerdir.  Site dışı seo ile ilgi çeken ve kaliteli içerik hazırlayarak farklı web sitelerinden sizin web sitenize olumlu dönüşler yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Seo’da Kullanılan Araçlar

Google arama motorunun sunmuş olduğu araçlar;  Deepcrawl, semrush, keyword planner, search console, answer the public, analytics.

Web sitelerinin tasarımında seonun etkisi çok büyüktür. Site tasarımı karmaşıksa ve web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların farklı sayfalara ulaşmada zorluk çekiyorsa, web sitenizi kullanmakta zorlanacak ve sitenizden çıkış yapacaktır. Bu durum tasarlamış olduğunuz web siteniz için kötü bir izlenim yaratacaktır. Analiz olarak web sitenizden hemen çıkma sayınızı arttıracak ve sıralamanızı olumsuz yönde etkileyecektir.

Seo çalışmalarının temeli kullanıcıların arama kriterlerine göre bir web sitesinden beklentisini en iyi şekilde karşılamaktır. Web sitesini ziyaret edenlere kaliteli içerik sunmak ve  güncel olarak içeriği güncellemek hem arama motorlarında sıralamanızı olumlu yönde etkileyecek hem de kullanıcıların güvenini kazanmanızda etken olacaktır.

Web sitesi için seo çalışmaları ajans, uzman, danışman gibi profesyonel yardım alarak yapabileceği gibi, kişi tek başına da yapabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: