Seo’ya Nasıl ve Nereden Başlanmalı?

Seo’ya Nasıl ve Nereden Başlanmalı?

Normal koşullarda, Seo’ya başlangıç gerçek manasıyla yazılmış olan “makale” ile İnternet adreslerinde ve özellikle seo yapısına uygun bir “makale” yazmak arasında önemli ölçüde değişiklik bulunmaktadır. seo uyumlu blog yazısı ve makaleler şahsına ait incelikleri bulunmaktadır ve bu detaylar süreçten sürece farklılık gösterebilir.

Zaman zaman seçilmiş olan konunun yapısına göre birkaç önemli detay göremeyebilirsiniz ve ya kendi isteklerinize göre farklı yazabilirsiniz. Kesinlikle hiçbir makalenin , “Bu makale tüm seo gereksinimlerini göstermektedir” diyebileceğimiz bir yöntem seçeneği bulunmamaktadır. Her makalenin kendine has bir yöntemi ve arama motorları yönünde çeşitli bir yansıma yapısı olabilmektedir.

Seo’nun Önemi

Makale yazılırken sahip olduğunuz deneyim, konuya bakış şekliniz, makale dışındaki etkileşim araçlarını kullanış yönteminiz -görsel, ses, video vb.- belirlenmiş konu, kullanılmakta olan dilin akıcılığı veya ağırlığı, teknik terim kullanım biçiminiz veya konuya temel yaklaşmanız gibi birden fazla detay, yazdığınız makalenin SEO uyumlu olmasından önce, okuyucu bakımından   nasıl bakıldığını anlamamıza katkı sağlamaktadır. Arama motorlarının robotları makalenizi bir birey gibi okuma işlemini yapamamaktadır fakat bu robot yapıları oldukça ileri seviyeye gelmiştir ve binlerce algoritma yapısına sahiptirler.

Tam da bu noktadan bahsetmişken, belirtmek istediğimiz başlıca detay şöyledir:
Makaleleriniz hem birey hem de arama motorlarını amaçlayacak biçimde yazılmış olması gerekir. Yani mümkün olduğunca doğal bir şekilde yazılmasına ihtiyaç vardır. Bu şekilde yazı yöntemleri alanında kendinizi çok fazla kasmadan, sistematik bir şekilde yazıyı yazmaya yönlendirmelisiniz. Makaleniz tamamlandıktan sonra teknik olarak düzenlemeler yapmaya da zamanınız bulunmaktadır.

Yazının Başlığının Belirlenmesi

Bir makaleye başlık belirleme, uzun uzun araştırma yapmanıza neden olabilir. Zamandan kazanmak için makalenizi yazmaya direk olarak başlamanız önerilmektedir. Makaleniz bittikten sonra tablonun bütün haline bir göz gezdirip kaliteli bir başlık belirlemeniz daha rahat olmaktadır.

Hazırlayan: EMAdijital

Benzer Konular