site içi seo çalışması

Site İçi Seo Çalışması Nedir?

Site İçi Seo Nedir?

 

Site içi SEO Çalışması – Web sitesi içerisinde kullanıcılara sunulmakta olan sayfaların ve bu sayfalar içindeki mevcut resimlerin, link ve makalelerin ara motorları aracılığıyla kullanıcıların odaklılığı bakımından önceden belirlenmiş olan kriterleri taşıması durumuna site içi SEO denilir. Yani bu terim; site ziyaretçilerinin web sitesi içinde aradıkları içeriklere kolayca ulaşmasını sağlamak için bütün sayfalarda yapılması gereken arama motoru ayarını ve kaliteli içeriklerle hazırlanmış olan dokümanların kullanıcıya ulaştırılmasını en iyi şekillerde sağlayacak web sitesi yazılım ve tasarım çalışmalarını ifade etmektedir.

Site içi SEO‘nun ne anlama geldiğini öğrenmek isteyen bir web sitesi sahibinin ilk bilmesi gereken durum arama motorlarının kullanıcı odaklı kıstasları bilmesi gerekmektedir. Bunun sebebi; Yandex ve Google gibi dünya genelinde her gün milyonlarca ziyaretçiye sahip olan geniş bir pazara sahip olan kuruluşların arama sonuçlarında misafirlerine en hızlı ve doğru bilgiyi ulaştırmayı misyon edinmişlerdir.

site içi seo çalışması nedir
site içi seo çalışması nedir

Site içi seo sisteminin başarıyı yakalayabilmesi için ara motorlarının kişilere yönelik olarak çalışması, soru ve cevap sorgu sistemlerini çözümlemek ve web sitelerinin genelinde misafirleri ile konuşuyor gibi uygulamak gereklidir.

Arama motoru yazılımlarında en üst seviyelerde yer almak isteyen herhangi bir web sitesi sahibinin kullanmakta olduğu arama motorunun misyonunu, vizyonunu ve beklentilerini anlayabilmesi için site içi SEO başlangıç kriteri olması gerekir.

Site İçi SEO’nun Teknik Kuralları

1. Ziyaretçi hedef planlaması
2. Web sayfası analizi
3. Ziyaretçi davranışlarının kontrolü
4. Web sitesinde kullanılan yazılım ve tasarımın kusursuz olması
5. Web sitesinin içerik ve başlık ile uyumu
6. Doğru ve özgün içerik oluşturulması
7. Resim optimizasyonları
8. Mobil uyumluluğu
9. Anahtar kelimelerin doğru kullanımı
10. Sitenin güvenliği ve sertifikaları
11. Sitenin alan adının kayıt bilgileri
12. Kaliteli sunucu hizmetleri

Hazırlayan: EMAdijital

Benzer Konular