Siteyi Google’da Üst Sıralara Çıkarma

Siteyi Google’da Üst Sıralara Çıkarma

 

İnsanların web sitelerini yaratmalarının tek amacı ürünlerini, fikirleri ya da bilgileri ziyaretçiler ile paylaşmak olmaktadır. Bunu sağlamak için ise arama motorlarında üst sıralarda listelenmesi son derece önemli olmaktadır. Üst sıralarda görüntülenmesinin önemi ise arama motorları kullanıcıların aramalarında %80 oranında sadece ilk sayfada çıkan sonuçlar ile ilgilenmesi olmaktadır. Bunu sağlayabilecek tek şey ise ancak seo olmaktadır.

Siteler Google’da Nasıl Üst Sıralara Taşınır?

Dünya üzerinde en sık kullanılan arama motoru Google olmaktadır. Bu sebeple web sitelerinin en fazla ziyaretçiye sahip olmasını sağlamak isteyen site yöneticileri Google‘ın arama optimizasyonlarını oldukça fazla önemsemektedir.

Bu algoritmaların doğru bir şekilde anlanması ve iyi bir şekilde uygulanması sitenin başarısını arttırıcı birinci etmen olmaktadır. Bunun için uyulması gereken adımlar ise şu şekilde olmaktadır.

Google’ın en çok önemsediği konu kullanıcı deneyimi olmaktadır. Bunun için sitelerin tasarımlarından içeriklerine kadar her noktanın kullanıcı dostu olması gerekmektedir.

Üst sıralarda yer almanın bir diğer anahtarı ise sitelerin hızı olmaktadır. Web sitelerinin yöneticileri sitelerinin hızlarını her zaman denetim altında tutması gerekmektedir. Ayrıca sitelerin mobil cihazlara da uyumlu olması oldukça önemli olmaktadır.

Site içi ne uygulanacak olan seo uygulamaları son derece önem taşımaktadır. bunun için dikkat edilmesi gereken konuların başında ise içerikler bulunmaktadır. Siteler için hazırlanan içeriklerin tamamen kullanıcıların istediklerini vermesi gerekmektedir. Ayrıca bu içeriklerin özgün bir şekilde hazırlanması da gerekmektedir.

Sitelerin üst sıralarda olmasını sağlayacak bir başka etken ise sitenin marka değerinin yüksek olması olmaktadır. Bunun için siteyi diğer sitelerden ayıran özelliklere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Web sitelerini üst sıralara taşıyan son etken ise site dışı seo uygulamaları olmaktadır. Ayrıca bunun düzenli olarak takip edilmesi ve denetim altında tutulması gerekmektedir.

Hazırlayan: EMAdijital

Benzer Konular