Sonuçları Görmek Ne Kadar Sürer?

Şub 13, 2020 SEO Blog

Sonuçları Görmek Ne Kadar Sürer?

Sonuçları Görmek Ne Kadar Sürer?

SEO yapmaya başladıktan sonra sonuçları ne kadar hızlı gördüğünüze etki eden çok sayıda değişken var. Temel trafik, web sitesi tasarımı, etki alanı yaşı, meta açıklamalar, coğrafi konum, rekabet ve hedef pazar, SEO’dan arama motoru trafiğini ne kadar çabuk kazanabileceğinizi gösterir. Genel olarak konuşmak gerekirse web siteleri sonuçları 4 ila 6 ay içinde görebilir. 

SEO sonuçlarını görmek ne kadar sürer?

SEO sonuçları zamanla büyür. 6 ayda elde ettiğiniz sonuç, genellikle 12 ay sonunda giderek artabilir. İşletmenizin aradığı SEO sonuçları sitenizde gerçekleştirilen SEO tekniklerinin türlerini etkileyecektir. Örneğin; WordPress’te çalışan 100 sayfalık bir yerel işletme web sitesi, Magento’da çalışan milyonlarca sayfalık küresel bir e-ticaret sitesinden farklıdır. Birçok faktör, SEO çabalarınızın sonuç vermeye ne kadar hızlı başlayacağını belirler. Yeni bir web siteniz, yeni alan adınız ve iş geçmişi olmayan yeni içerikleriniz varsa, bu biraz zaman alabilir. 

Anahtar Kelimelerin SEO Sonuçlarındaki Etkisi

Anahtar kelimeler, sitenize istediğiniz hedeflenen trafiği çekmenize yardımcı olur. Kaliteli bir trafik oluşturmak için doğru anahtar kelimeler seçmek gerekir. Bunu başarıyla yapabildiğinizde, işletmeniz için istediğiniz kaliteli müşterileri bulma gücüne sahipsiniz. Web sitenizin içeriğinin dikkat çekici olması gerekiyor. 

Alan Adının SEO Sonuçlarındaki Etkisi

Kök düzeyinde SEO alan adınızın etrafında döner. Alan adınızda anahtar kelimeler var mı? İçinde anahtar kelimeler olan bir alan adına sahip olmak SEO çalışmalarınızı hızlandırabilir. SEO açısından zengin anahtar kelimelere sahip olan alan adları bile arama sonuçlarında üstlerde bulunabilir. Alan adınızı üçüncü taraf bir açık artırma sitesinden satın aldıysanız bunun kötüye kullanılması mümkündür. Kötü niyetli etkinlikleri arama motorları tarafından belirlendiyse, hasarı tersine çevirmek uzun zaman alacaktır. 

Arama motoru optimizasyonu kullanmak çeşitli sorumluluklar gerektiriyor. Herhangi bir SEO söz konusu olduğunda tutarlılık önemlidir. 4. aydan sonra fark edilir sonuçlar görmeseniz bile, pazarlama planınıza sadık kalın, zaman ve bağlılık size görmek istediğiniz arama motoru trafiği sonuçlarını verecektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: